Styl Edgy: życie na krawędzi | nowości

Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy

Ostatnio wspominałam Wam tu na blogu i na moim Instagramie, że chce wprowadzić zmiany w rinroe. Przeglądając całą stronę, doszłam do wniosku, że muszę tu coś zmienić, wprowadzić zupełnie coś nowego i po prostu zaszaleć. Trochę się waham przed takim drastycznym krokiem, ale i ja i mój blog musimy wyjść ze strefy komfortu i rzucić się na głęboką wodę! A jak nie teraz to kiedy? 

Metamorfozę rinroe chce wprowadzać stopniowo, dlatego dzisiaj zaczniemy od charakteru i tematyki bloga. Długo szukałam swojego stylu, kiedy go już odnalazłam pojawiło się gorsze zadanie - co to jest za styl? Jak go nazwać? Po wielu miesiącach poszukiwania nazwy, zostałam przy „rinroe” czyli dostojna sarenka 💪 Aż pewnego dnia natrafiłam na ciekawy post, który był zatytułowany: „edgy style”. Ale co to jest? Styl edgy? Pierwsze słyszę. Przegrzebałam najciemniejsze strony internetu i znalazłam może dwie, trzy wzmianki o edgy. Okazało się, że to jest właśnie mój styl! Oczywiście istnieje masa odmian, a ich ilość jest proporcjonalna do ilości osób, które identyfikują się jako edgy, bo nikt nie może być taki sam. 

Jak pewnie już się zdołaliście domyślić, właśnie to chce wprowadzić na rinroe, mój styl od początku do końca, styl edgy będzie wszędzie, najbliżej jesteśmy z nim w moich stylizacjach, ale wszystkie trendy, nowości i inne modowe perełki chce zawężyć również do bycia edgy. Oczywiście zawsze przedstawię Wam ogół i to co najważniejsze w najnowszych trendach, ale pragnę skupić się i rozwijać przy edgy. Dlatego dzisiaj zaczniemy od podstawy:


Jakie są osoby edgy? 

Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy

Bycie edgy to nie tylko skórzane kurtki, tatuaże i kolorowe włosy. W tym stylu liczy się charakter, to czy jest się odważnym, pewnym siebie, czy w jakimś stopniu wyróżniasz się na tle innych, czy jest się oczytaną osobą, która interesuje się wieloma, przeróżnymi tematami. Można powiedzieć, że styl edgy to subkultura, w tym przypadku zachowanie i wygląd idą w parze. Ten styl to życie na krawędzi, łamanie zasad, które idealnie można zaprezentować w stylizacjach. Niebanalne i odważne połączenia, coś co „normalna” osoba nie założyłaby od tak. Przyjęło się, że topowymi ubraniami dla edgy są skórzane kurtki, ćwieki, buty w stylu Martens czy Converse, bandamy, naszyjniki, pierścionki, koszulki z nazwami zespołów, katany, chokery czy czapki tzw. „beanie”.  

Tak jak wspominałam wcześniej, odmian edgy jest tyle ilu jest ludzi, bazę można łączyć z motywami gotyckimi czy stylem punk, ale również ze słodkim i dziewczęcym różem, akcesoriami japońskich lolitek czy czymkolwiek na co mamy w danej chwili ochotę. Są to oryginalne połączenia, coś czego nie zobaczy się na witrynie w sklepie. Dlatego im bardziej zaskakująco i niecodziennie tym bardziej edgy! Oczywiście w modzie jest bardzo cienka granica miedzy stylem, a kiczem, dlatego i tutaj musimy o tym pamiętać, aby nie przedobrzyć. 

Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy Styl Edgy: życie na krawędzi, co to jest edgy, ubrania edgy

Podoba Wam się mój nowy zamysł na bloga? 
Koniecznie dajcie mi znać w komentarzach lub w wiadomości prywatnej: 
rinroecom@gmail.com 


Ulepszam to i dla Was i dla siebie :) mam nadzieję, że nowa rinroe przypadnie Wam do gustu.źródło zdjęć: pinterest.com

9 komentarzy:

 1. Świetny styl, pierwszy raz o nim słyszę kiedyś, kiedy chodziłam jeszcze do gimnazjum było coś podobnego i nazywało się rock girl, tak po prostu :D Sama taka byłam... piękne lata :)
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha! Pamietam! W tedy miałam „fazę” na czaszki, kratę i kolorowe pasemka we włosach :D

   Usuń
 2. Nie wiedziałam że ten styl tak się nazywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze słyszę o takiej nazwie, hah. Te inspiracje są cudowne! :)
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o takim stylu, wygląda on dość fajnie - ale mi brak odwagi na takie stylizacje! Jeśli będziesz się dobrze czuła w takim stylu, to chętnie zobaczę jakieś nowe stylizacje! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje edgy nie jest „klasyczne” ale do wszystkich moich stylizacji wciągam charakterystyczne elementy właśnie z podstawowego edgy :) Tak jak pisałam, jest wiele odmian i każda osoba edgy będzie inna :)

   Usuń
 5. Bardzo fajne stylizacje, ale o takiej nazwie nie słyszałam :) Człowiek całe życie się uczy i czegoś dowiaduje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tym stylu :) Świetne inspiracje <3

  youandme255.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 RINROE , Blogger